Velkommen til vår nye nettbutikk!

Gratis frakt over 699,-

100 dagers åpent kjøp

14 dagers fri retur

Fast frakt på 79,-

  • Fiske
  • Jakt
  • Herre
  • Dame
  • Barn
  • Friluftsliv
Whiting Whiting Rooster Bantam Grizzly Grizzly Whiting

WhitingWhiting Whiting Rooster Bantam Grizzly Grizzly

Produktet er utgått

Produktet er dessverre utgått og er derfor ikke tilgjengelig for kjøp. Har du spørsmål om produktet, er du velkommen til å kontakte vår kundeservice.
  • Fri frakt over 699,- Fri frakt over 699,-
  • 100 dagers åpent kjøp og fri retur 100 dagers åpent kjøp og fri retur
  • Lynrask levering Lynrask levering

Produktbeskrivelse

Whiting Bantam er fjær av ypperst eklasse for fluebindere som kun ønsker det beste. Bantam er ypperlig til å binde tradisjonelle ørretstremere,fiske imitasjoner og andre sjøørretfluer.

Størrelsen på nakken er ca. 10x20cm og lengden på fjærene fra 3-10cm med fibre på omtrent 0,5 til 2cm.

Whiting - Verdens ledende leverandør av fjær til fluebindere.

Et enestående utvalg med genetiske nakker og saddler, avlet fram gjennom mange generasjoner av nøye utvalgte hønseraser. Fra Henry Hoffmans pionerarbeide på 60-tallet, via Tom Whitings overtakelse i 1989, til dagens produktlinje. Fremdeles er det tørrfluenakkene og –saddlene Whiting er aller mest kjent for, og hvor kvaliteten er overlegen i forhold til øvrige alternativer på markedet. De siste årene har også sett mange nye spesialfjær til andre bruksområder, blant annet American hane- og hønenakker til laks- og kystfluer, Coq de Leon og nå de nye Spey nakkene.  

Varenr.::
P476-0257