Velkommen til vår nye nettbutikk!

Gratis frakt over 699,-

100 dagers åpent kjøp*

14 dagers fri retur

  • Fiske
  • Jakt
  • Friluftsliv
  • Herre
  • Dame
  • Barn
Marttiini Condor Martef Fillet 6'' (Blister) Marttiini
Marttiini Condor Martef Fillet 6'' (Blister) Marttiini
Marttiini Condor Martef Fillet 6'' (Blister) Marttiini
Marttiini Condor Martef Fillet 6'' (Blister)
Marttiini
382-8145
382-8145

MarttiiniMarttiini Condor Martef Fillet 6'' (Blister)

price859,-
StørrelseOne size
  • Fri frakt over 699,- Fri frakt over 699,-
  • 100 dagers åpent kjøp og fri retur 100 dagers åpent kjøp og fri retur
  • Lynrask levering Lynrask levering

Produktbeskrivelse

Marttiini Condor Martef 6"
Martef belagt filetkniv
 
Det Martef belagte og skarpe bladet beveger seg ekstremt jevnt i fisken, og du får ren-kuttet filetene meget lett.

Martef belegget reduserer friksjonen og beskytter samtidig bladet mot korrosjon. Rengjøringen av bladet etter bruk er ekstremt lett. Med en ru overflate på gummihåndtaket og fingerbeskyttelse sikres du et fast grep om kniven selv under vanskelige forhold.
 
Lengden på selve bladet er egnet for de største fiskene. Fileteringskniven kommer med i en skinnslire.
 
 
Bladlengde 15cm
Total lengde  27cm
Blad Rustfritt stål belagt med Martef
Håndtak Gummi
Slire Skinn
Land Finland
 
Om Marttiini
Marttiini knivfabrikk har en lang tradisjon i å kombinere håndverksferdigheter og praktiske bruksområder. For folk i den arktiske regionen, Lappland, har en kniv alltid vært et viktig virkemiddel for å overleve under naturgitte forhold. Kniven var en nødvendighet for å samle ved og lage bål, lage verktøy, redskaper og boplass, jakt, fiske og forberede råvarene for matlaging og bespising.
 
Ingen forlot hjemmet uten en kniv: mange vandrere ble reddet av kniven i beltet hvis de gikk gjennom isen og havnet i vannet. De brukte også kniven til å forsvare seg mot rovdyr og høste av naturen underveis.
 
Håndtering av kniv ble lært i tidlig alder. Forskjellige kniver ble produsert for menn, kvinner og barn, slik at knivene passet brukeren; størrelse, styrke og formålet med bruken. Egne kniver ble også laget for festlige anledninger og til pynt med søndagsklærne. 
 
Fellesnevneren er at de alle er til å stole på i de situasjoner de er laget for, med høy kvalitet og flott design. Skarpheten på Marttiini kniver er verdenskjent.
 
Marttiini har laget kniver i finske Rovaniemi, midt i Lappland, siden 1928. Rapala har eid fabrikken siden 2005.
Varenr.::
A481690
|
FS500457
|
382-8145

Egenskaper

Størrelse: One size

Produktomtaler
(0)

Produktet har ingen produktomtaler